Wydawcy

Cały ten błękit Collection Nouvelle

NOWE

140

1

978-83-67029-79-7

Laura Ulonati

Alicja Rosé

Collection Nouvelle

2022

145 x 220

broszurowa ze skrzydelkami

9788367029797

Nowość

Status: Dostępny

Średnia ocen 
0/5   (0)

Minipowieść francusko-włoska o trudnej relacji matki i córki, a jednocześnie wyrazisty portret włoskich imigrantów, którzy w poszukiwaniu lepszego losu osiedlali się w Nicei w latach sześćdziesiątych XX wieku. 

cena detaliczna:
44,90 zł
cena internetowa:

26,94 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

W tej przepięknej powieści o pełnej emocji trudnej relacji matki i córki Laura Ulonati kreśli wyrazisty portret włoskich imigrantów, którzy w poszukiwaniu lepszego losu osiedlali się w Nicei w latach sześćdziesiątych XX wieku. Z uważnością archeologa odsłania kolejne warstwy, próbując dotrzeć do źródeł tożsamości zbiorowej i indywidualnej.

 

Przekład i ilustracje Alicji Rosé odkrywają poetycką urodę tekstu: barwy, melodie, odcienie uczuć, obrazy pamięci.

 

Ariane, archeolog z muzeum w Nicei, towarzyszy starzejącej się matce i widzi objawy postępującej demencji. Zdaje sobie sprawę, jak mało czasu zostało na zrozumienie tej najbliższej, a zarazem tak obcej kobiety. Co zostawiła w rodzinnym Montebello? Jaka tajemnice skrywają rubinowe kolczyki?

 

O autorce

Urodzona w 1982 roku francuska pisarka włoskiego pochodzenia. Dorastała w Nicei, gdzie w latach osiemdziesiątych przeprowadzili się z Włoch jej rodzice, ukończyła studia z zakresu historii i geografii. Jej debiutancka powieść „Une histoire italienne” została wyróżniona przez Akademię Francuską w 2020 roku nagrodą Prix Henri de Régnier.

Patronat medialny: Lubimyczytać.plProdukty powiązane

Katalog: Cały ten błękit Collection Nouvelle