Książki po portugalsku i podręczniki do nauki języka portugalskiego

Jest 61 produktów.

Należący do języków romańskich język portugalski to jeden z najczęściej używanych języków na świecie. Pierwsze znalezione teksty w tym języku pochodzą z XII wieku, jednak do XV wieku w dużej mierze łączył się on z językiem galicyjskim. Dopiero w późniejszych wiekach zaczął tworzyć odrębny język używany przede wszystkim na Półwyspie Iberyjskim. Obecnie stosuje się go nie tylko w Portugalii, ale również w Brazylii czy krajach Afryki oraz Azji....

...oraz Azji. Decydując się na naukę portugalskiego, możemy się zatem spodziewać, że będzie on bardzo przydatny podczas zagranicznych podróży.

Jak podejść do poznawania języka portugalskiego? Dostępne w wybranej formie książki do nauki języka portugalskiego to najwygodniejszy oraz najbardziej efektywny sposób nauki tego języka. Dzięki temu będziemy mogli znaleźć się wśród milionów osób z całego świata, które posługują się tym językiem każdego dnia. Na tej podstawie możemy stwierdzić, że książki do nauki portugalskiego wydają się być wyjątkowo opłacalną inwestycją.

Dlaczego warto nauczyć się języka portugalskiego?

Wśród wielu powodów, dla których warto podjąć naukę języka portugalskiego, na pierwszym miejscu należy wskazać taki, że w Polsce nie jest on popularny. Pozwoli zatem wyróżnić się z tłumu w razie starania się o pracę w firmie, która utrzymuje kontakty z portugalskimi lub brazylijskimi kontrahentami. W porównaniu do wiążących się z tym korzyści inwestycja w książki do nauki portugalskiego jest naprawdę niewielkim wydatkiem. Co więcej, dzięki temu językowi ułatwimy sobie podróż do wielu krajów, w których jest on używany na co dzień. Język portugalski jest ponadto podobny do wielu innych języków, takich jak hiszpański, włoski czy francuski, dlatego poznawanie ich w następnej kolejności będzie znacznie łatwiejsze.

Książki do nauki portugalskiego – czy to trudny język?

Wiele osób rozważających naukę języka portugalskiego z pewnością zastanawia się, czy jest to trudny język. Możemy jednak je uspokoić – portugalski jest uznawany za stosunkowo łatwy język, którego nauka idzie dosyć sprawnie i bez większych problemów. Wystarczy zaopatrzyć się w dobre książki do nauki języka portugalskiego i sukces mamy gwarantowany! Na łatwość przyswajania języka portugalskiego z pewnością wpływa fakt, że opiera się on na znanym nam alfabecie, a konstrukcja zdań przypomina nieco budowę zdań w języku angielskim. Gdy poświęcimy nieco czasu na systematyczną naukę, możemy być pewni, że szybko poradzimy sobie z jego opanowaniem, a wakacje w Portugalii nie będą stanowiły najmniejszego problemu! Nasze książki do nauki portugalskiego sprawią, że nauka będzie wyłącznie przyjemnością.

Książki do nauki języka portugalskiego – co warto o nich wiedzieć?

W naszej ofercie znaleźć można najlepsze książki do nauki portugalskiego, zarówno egzemplarze przeznaczone dla osób początkujących, takich, które rozpoczęły już naukę, jak i tych, które chciałyby opanować portugalski do perfekcji. Każda z publikacji została opracowana przez ekspertów w dziedzinie języka portugalskiego, którzy doskonale wiedzą, jak przekazać wiedzę. W efekcie otrzymujemy świetne materiały do nauki języka – wiadomości z teorii oraz wybór ćwiczeń umożliwiających efektywne przyswajanie języka portugalskiego.

Każda z książek do nauki języka portugalskiego dokładnie wyjaśnia zasady dotyczące gramatyki oraz poprawnego konstruowania zdań w tym języku. Oprócz tego pozwala na poznawanie słownictwa – od podstawowego do bardziej zaawansowanego. Wśród dostępnych u nas książek do nauki portugalskiego znajdują się pozycje dostosowane zarówno do młodszych, jak i starszych uczniów, co gwarantuje, że każdy trafi na odpowiednie dla niego materiały i wybierze egzemplarz dla siebie.

Książki do nauki portugalskiego – jakie rodzaje?

Na zbiór książek do nauki języka portugalskiego składa się kilka typów książek, w które warto zaopatrzyć się, jeśli chcemy opanować ten język w szybki sposób. Zaliczyć można do nich m.in. następujące rodzaje publikacji:

  • podręczniki – są podstawą podczas nauki języka portugalskiego, ponieważ znajduje się w nich nie tylko słownictwo, ale również zasady dotyczące gramatyki czy wymowy;
  • słowniki – to kieszonkowe lub kompletne zbiory portugalskich słów, dzięki którym w łatwy sposób znajdziemy interesujące nas w danym momencie tłumaczenie potrzebnego wyrazu;
  • literatura – umożliwia poznawanie nowego słownictwa poprzez czytanie, dlatego łączy przyjemne z pożytecznym.
Więcej
na stronę