#LaClasse. Seria podręczników do francuskiego do liceum i technikum

Jest 23 produktów.

Dla wielu osób jego brzmienie jest pełne elegancji i uroku. Język francuski, którym posługuje się na co dzień ok. 80 milionów ludzi na całym świecie, zachwyca swoją dźwięcznością i melodią. W licznych polskich szkołach tworzy się klasy, w których uczniowie poznają tajniki najsłynniejszego romańskiego języka. My zaś wpieramy zarówno kursantów, jak i nauczycieli w nauce, proponując wybór najlepszych podręczników oraz pomocy dydaktycznych. W tej kategorii poznacie wydawnictwa rekomendowane p...

...endowane przez Nowelę, a zatwierdzone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki dla uczniów liceum i technikum.
Seria La Classe cieszy się dobrą opinią dydaktyków, którzy doceniają przejrzystą strukturę podręczników, urozmaicone treści oraz możliwość powtarzania z uczniami poszczególnych partii materiału. Wspaniale wydane, bogato ilustrowane pozycje przeznaczone są przede wszystkim dla uczniów początkujących oraz średnio zaawansowanych. Każdy podręcznik do języka francuskiego zawiera lekcje podzielone na tematy, zestawy ćwiczeń, materiały do powtórek oraz praktyczny słowniczek. Poszczególne sekcje pomagają w ćwiczeniu komunikacji, umiejętności czytania, pisania i słuchania.

Seria #LaClasse

#LaClasse - podręczniki do francuskiego dla uczniów liceum i technikum 

1) Zgodnie  z rozporządzeniem ws. sprawie ramowych planów nauczania w IV i V klasie technikum minimalny wymiar godzin nauki drugiego języka nowożytnego jest zredukowany do 1h/tydzień.

  1. Dwa pierwsze tomy serii oznaczone jako części A1 i A1+/A2, ujęte w wykazie podręczników zatwierdzonych przez MEiN pod numerami: 997/1/2019 i 997/1/2019, umożliwiają zrealizowanie podstawy programowej dla szkół ponadpodstawowych w wariantach III.2.0 (francuski nauczany od początku jako drugi nowożytny język obcy) i III.2 (francuski jako drugi nowożytny język obcy kontynuowany ze szkoły podstawowej), przy założeniu wymiaru co najmniej 2 godzin lekcyjnych w tygodniu (zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ramowych planów nauczania).

  2. W ramach obudowy dydaktycznej do #LaClasse A1 i #LaClasse A1+/A2 przygotowaliśmy podstawowy plan dydaktyczny i rozkład materiału (dla wariantów PP III.2.0 i III.2.), pokrywający 4 lata nauki w liceum, w ramach którego każdy tom jest rozplanowany na 120 godzin, przy szacowanych 60 godzinach lekcyjnych na rok szkolny.

  3. Oznacza to, że dla zrealizowania podstawy programowej w pełnym czteroletnim cyklu nauki w liceum wystarczający będzie zakup dwóch podręczników (#LaClasse A1 i #LaClasse A1+/A2) z zeszytami ćwiczeń, co wydaje się propozycją atrakcyjną pod względem ekonomicznym.

  4. Jako alternatywę przygotowaliśmy również plan dydaktyczny i rozkład materiału zakładający pracę z #LaClasse A1 i #LaClasse A1+/A2 odpowiednio w pierwszej i drugiej klasie a następnie kontynuowanie nauki z podręcznikiem #LaClasseB1 w trzeciej i czwartej klasie. Opcja ta jest adresowana do osób przygotowujących się do matury z języka francuskiego.

  5. Podręczniki #LaClasse zostały opracowane przez wydawnictwo CLE International, natomiast polską adaptację dwóch pierwszych części przygotowało Wydawnictwo Nowela. Podręczniki #LaClasse B1 oraz #LaClasse B2 to wersje międzynarodowe, które są z powodzeniem stosowane przez nauczycieli jako tzw. materiał edukacyjny w rozumieniu art. 3 pkt 24 ustawy o systemie oświaty – takie rozwiązanie zostało wyraźnie dopuszczone w art. 22aa ustawy o systemie oświaty.

  6. Serdecznie zapraszamy wszystkich Romanistów do zarejestrowania się w BIBLIOTECE NAUCZYCIELA NA PORTALU ROMANISTY, w której po zalogowaniu mogą Państwo korzystać z wszystkich przygotowanych przez nasze wydawnictwo darmowych materiałów tworzących obudowę dydaktyczną serii #LaClasse, w tym m.in. uzyskać dostęp online do planów dydaktycznych i rozkładów materiału (Librus) z możliwością ich pobrania.

  7. Nagrania MP3 do podręcznika udostępnione do odtwarzania lub pobrania bezpośrednio ze strony nowela.pl, sprawdź zakładki "pobierz nagrania" na poddstronie danego tytułu, również do pobrania na dowolne urządzenia mobilne (smartphony i tablety) za pomocą kodu QR.

Zobacz fragmentFragment # LaClasse A1

Zobacz Webinaria prezentujące Serię #LaClasse prowadzone przez praktyków: WEBINARIUM 1   WEBINARIUM 2  WEBINARIUM 3

W przypadku większych zamówień, uzgadnianych indywidualnie z naszymi doradcami metodycznymi, Wydawnictwo Nowela udziela rabatów znacznie korzystniejszych niż ten, który jest stosowany przy indywidualnych zakupach realizowanych poprzez nasz sklep internetowy. W związku z tym w razie zamiaru dokonania większych zakupów (dla grup/klas/szkół) zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub mailowego i składania zamówień za pośrednictwem naszych doradców metodycznych, których dane kontaktowe zamieszczamy poniżej:

mobile:    + 48 734 485 863

mobile:    + 48 882 434 312

e-mail:    doradcy@nowela.pl

e-mail:    szkoly@nowela.pl

Mamy nadzieję, że seria #LaClasse spotka się z Państwa zainteresowaniem.

Seria #LaClasse

KATALOG: Seria #LaClasse. Podręczniki do francuskiego do liceum i technikum.

Zanurz się w bogatej kulturze francuskiej i rozpocznij naukę przepięknego języka Moliera! Francuski to język, którym posługuje się aż 200 milionów ludzi na całym świecie. Jego znajomość otwiera drzwi do nowych kontaktów i ścieżek kariery. Podobnie jak nauka innych języków obcych, nauka języka francuskiego sprawia też dużo radości i wpływa pozytywnie na działanie mózgu. Poprawia pamięć, koncentrację i zdolność logicznego myślenia, a przy tym uczy szacunku dla nowych kultur. Wydawnictwo Nowela specjalizuje się w tworzeniu i dystrybucji wysokiej jakości materiałów do nauki języków obcych. Jeśli chcesz rozpocząć swą przygodę z francuszczyzną, sprawdź naszą ofertę podręczników i kursów dla młodzieży #LaClasse.

Kursy do nauki języka francuskiego #LaClasse

Na rynku wydawniczym znaleźć można całe mnóstwo podręczników i książek do nauki francuskiego. Od prostych rozmówek po złożone opracowania z zagadnieniami gramatycznymi – miłośnicy języka francuskiego zdecydowanie mają w czym wybierać. Ilość materiałów to jednak nie wszystko. Do osiągnięcia prawdziwego sukcesu potrzebna jest metoda. Zdając sobie sprawę z trudności, z jakimi zmagają się nastolatkowie podczas nauki, postanowiliśmy stworzyć serię, która zaproponuje nowe podejście do przyswajania języka obcego.

Seria #LaClasse - podręczniki dla licealistów - pobudza do działania i daje motywację. Czytelne, przejrzyste i estetyczne książki z serii #LaClasse – podręczniki i zeszyty ćwiczeń – skupiają się na aktywności i praktyce. Poruszając aktualne i ciekawe dla młodzieży tematy, zachęcają uczniów do rozmów i komunikacji. Są również doskonale przemyślane i pełne merytorycznych treści, dzięki którym uczniowie stopniowo i regularnie pogłębiają swoją wiedzę na temat języka i kultury Francuzów. Nasza oferta kursów do nauki języka francuskiego #LaClasse kierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych, lecz skorzystać z niej może tak naprawdę każdy, kto chce doskonalić swą francuszczyznę.

#LaClasse – dlaczego warto uczyć się francuskiego?

Książki #LaClasse otwierają uczniów na piękno języka francuskiego. Choć w szkołach najczęściej uczy się jedynie języka angielskiego i niemieckiego, to francuski jest jednak coraz częstszym wyborem młodzieży i nauczycieli. Dlaczego? Powodów, dla których warto się go uczyć, jest całe mnóstwo. Francuski jest językiem urzędowym w 29 krajach na całym świecie i używa się go powszechnie w świecie technologii i biznesu. Jego znajomość jest więc ogromnym atutem na rynku pracy i ułatwia kontakty międzynarodowe.

Dla wielu osób motywacją do nauki francuszczyzny jest także kultura i kuchnia Francji, które uchodzą za najwybitniejsze na świecie. Znajomość języka stanowi pomost, dzięki któremu dostęp do perełek francuskiego dorobku jest znacznie prostszy. Opanowanie języka francuskiego ułatwia też naukę innych języków z grupy romańskiej. Posługując się francuskim, który uznawany jest za jeden z trudniejszych języków europejskich, masz więc jednocześnie krótszą drogę do nauki języków romańskich takich jak hiszpański czy włoski.

#LaClasse – książki, które otwierają na język francuski

#LaClasse to seria książek dla uczniów liceum i technikum. Dzięki odpowiednio przemyślanej formule materiały #LaClasse sprawiają, że młodzi miłośnicy francuszczyzny stopniowo i naturalnie przyswajają coraz bardziej skomplikowane zagadnienia leksykalne i gramatyczne. Przygotowane przez nas książki obejmują cztery poziomy: #LaClasse A1, #LaClasse A1+/A2, # LaClasse B1 oraz #LaClasse B2. Zostały zaprojektowane tak, aby w ciągu trzech lub czterech lat nauki doprowadzić uczniów do poziomu średnio zaawansowanego. Kończąc naukę na poziomie B1, uczniowie potrafią poradzić sobie z typowymi sytuacjami podczas zagranicznych podróży, opisać własne uczucia i doświadczenia, czytać i tworzyć proste teksty, a także rozumieć główne wątki w wypowiedziach innych. Posiadają także umiejętności i wiedzę, które pozwalają na kontynuowanie nauki przy pomocy bardziej skomplikowanych materiałów językowych (również dostępnych w Noweli).

Więcej
na stronę