Frecuencias. Seria podręczników do hiszpańskiego do liceum/technikum.

Jest 35 produktów.
Seria Frecuencias
Frecuencias to podręczniki do hiszpańskiego dla uczniów liceum i technikum.

Seria Frecuencias obejmuje kolejne części dostosowane do nauki w poszczególnych klasach liceum/technikum tj...

...chnikum tj. odpowiednio:

1) Zgodnie  z rozporządzeniem ws. sprawie ramowych planów nauczania w IV i V klasie technikum minimalny wymiar godzin nauki drugiego języka nowożytnego jest zredukowany do 1h/tydzień.

 1. Frecuencias to innowacyjny kurs języka hiszpańskiego skierowany do młodzieży, obejmujący poziomy od A1 do B1, który jest zgodny z podstawą programową obowiązującą od 2018 roku. Podręczniki Frecuencias zostały opracowane przez wydawnictwo Edinumen we współpracy z RAE (Real Academia Española), natomiast polską adaptację dwóch pierwszych części przygotowało Wydawnictwo Nowela.

 2. Części Serii Frecuencias dedykowane do nauki w poszczególnych klasach liceum/technikum, oznaczone jako: Frecuencias A1.1, Frecuencias A1.2, Frecuencias A2.1 oraz Frecuencias A2.2, zapewniają realizację podstawy programowej („PP”) w wariancie III.2.0 (hiszpański nauczany od początku jako 2 nowożytny język obcy) i III.2 (hiszpański jako 2 nowożytny język obcy kontynuowany ze szkoły podstawowej), przy założeniu wymiaru co najmniej 2 godzin lekcyjnych w tygodniu (zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ramowych planów nauczania). Kontynuację nauki na poziomie B1 zapewnia część serii oznaczona jako Frecuencias B1 (dostępna również w w wersji podzielonej na dwie części B1.1 i B.1.2).

 3. Frecuencias A1.1 i Frecuencias A1.2 (polskie adaptacje), zostały ujęte w wykazie podręczników zatwierdzonych przez MEiN pod numerami: 1066/1/2019/ i 997/2/2019/, natomiast części Frecuencias A2.1 oraz Frecuencias A2.2, jako wersje międzynarodowe, stanowią tzw. materiał edukacyjny w rozumieniu art. 3 pkt 24 ustawy o systemie oświaty i są z powodzeniem stosowane przez nauczycieli w klasach 3 i 4 liceum, zgodnie z art. 22aa ustawy o systemie oświaty.

 4. Dla serii Frecuencias Wydawnictwo Nowela przygotowało bogatą obudowę dydaktyczną, w tym plany dydaktyczne oraz rozkłady materiału (Librus), dostępną nieodpłatnie dla zalogowanych użytkowników w Bibliotece Nauczyciela pod linkiem:

 Biblioteka Nauczyciela na Portalu Romanisty. Serdecznie zapraszamy do założenia profilu!

Zobacz fragment: Fragment Frecuencias A1.1

W przypadku większych zamówień, uzgadnianych indywidualnie z naszymi doradcami metodycznymi, Wydawnictwo Nowela udziela rabatów znacznie korzystniejszych niż ten, który jest stosowany przy indywidualnych zakupach realizowanych poprzez nasz sklep internetowy. W związku z tym w razie zamiaru dokonania większych zakupów (dla grup/klas/szkół) zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub mailowego i składania zamówień za pośrednictwem naszych doradców metodycznych, których dane kontaktowe zamieszczamy poniżej:

mobile:    + 48 734 485 863

mobile:    + 48 882 434 312

e-mail:    doradcy@nowela.pl

e-mail:    szkoly@nowela.pl

Mamy nadzieję, że seria Frecuencias spotka się z Państwa zainteresowaniem.

Mocne strony Frecuencias:

 1.      polecenia w języku polskim i hiszpańskim;
 2.      nagrania MP3 do podręcznika udostępnione do odtwarzania lub pobrania na dowolne urządzenie (w tym smartfony i tablety) bezpośrednio ze strony nowela.pl, m.in. za pomocą kodu QR - sprawdź zakładki "pobierz nagrania" na podstronie produktu;
 3.      komentarze gramatyczne w lekcji oraz aneks gramatyczny w języku polskim;
 4.      słowniczek hiszpańsko-polski;
 5.      wygodna i czytelna struktura każdego rozdziału zrównoważone i równoczesne rozwijanie wszystkich kompetencji;
 6.      bardzo ciekawe informacje dotyczących kultury i życia codziennego wielu krajów hiszpańskojęzycznych;
 7.      estetyczna i czytelna szata graficzna;
 8.      wskazówki dotyczące technik i strategii uczenia się;
 9.      systematyczna weryfikacja postępów.

KATALOG: Seria Frecuencias. Podręczniki do hiszpańskiego do liceum i technikum. 

Seria Frecuencias

Nauka języków obcych to bardzo ważny element rozwoju człowieka. Szczególne znaczenie ma zwłaszcza dla młodych osób, takich jak uczniowie liceów i techników. Pozwala nie tylko poznać podstawy nowego języka, przydatne podczas codziennejkomunikacji, ale także doskonale rozwija zdolności zapamiętywania i kojarzenia faktów. Nauka języków to w końcu także przybliżanie się do nowych kultur, poznawanie podobieństw i różnic oraz ważna życiowa lekcja tolerancji, otwartości i ciekawości świata.

Osobom, które rozpoczynają lub kontynuują przygodę z nauką języka hiszpańskiego oraz nauczycielom przekazującym młodym ludziom pasję do tego pięknego języka polecamy podręczniki Frecuencias. W przystępny, interesujący i metodyczny sposób przedstawiają najważniejsze zagadnienia, niezbędne do opanowania podstaw języka hiszpańskiego.

Kursy do nauki języka hiszpańskiego na różnych poziomach.

Seria Frecuencias została opracowana przez Wydawnictwo Editorial Edinumen oraz Real Academia Española, natomiast polską adaptację książek przygotowało Wydawnictwo Nowela. Podręczniki z powodzeniem mogą być wykorzystywane na zajęciach w szkołach średnich – liceach i technikach i zostały dopuszczone do użytku przez MEiN. Kurs jest dostępny w wersji dla początkujących (A1.1) oraz dla osób kontynuujących naukę na różnych poziomach zaawansowania (A1.2, A2.1, A2.2, B1.1, B1.2). Cztery podręczniki Frecuencias z poziomu A przewidziane są do nauki w kolejnych czterech klasach szkoły średniej. Podręczniki opracowane dla poziomów A i B – Frecuencias A i Frecuencias B – dostosowane są odpowiednio do kolejnych etapów nauczania pod względem merytorycznym. Podział rozdziałów, układ zadań i sposób prowadzenia przez kolejne zagadnienia gramatyczne pozostaje spójny we wszystkich częściach.

Frecuencias – książki do nauki hiszpańskiego w liceum i technikum

W skład opracowanej przez Wydawnictwo Nowela oraz Editorial Edinumen serii książek do nauki języka hiszpańskiego Frecuencias wchodzą podręczniki, zeszyty ćwiczeń oraz przewodniki metodyczne dla nauczycieli. Wszystkie te elementy dostępne są na kolejnych poziomach nauczania.

Podręczniki szkolne dostosowane są do nowej podstawy programowej, a zastosowana w nich metoda jest odpowiednia dla polskiego systemu oświaty. Zeszyty ćwiczeń z serii Frecuencias zawierają zestaw zadań, dzięki którym uczniowie sprawdzają swoje postępy w praktyce.

Przewodnik dla nauczyciela ułatwia prowadzącym zajęcia korzystanie z podręcznika. Występuje w wersji papierowej i cyfrowej oraz zawiera dodatkowe materiały, takie jak filmy, nagrania, transkrypcje, propozycje kreatywnego sprawdzania wiedzy, klucze odpowiedzi, zestawy ćwiczeń etc. 

Więcej
na stronę