Książki po włosku i podręczniki do nauki języka włoskiego

Jest 384 produktów.

Język włoski ma bardzo ciekawą historię. Niewiele osób wie, że jest on stosunkowo młodym językiem i wykształcił się z języka florenckiego na przełomie XIII i XIV wieku. Kluczowym momentem dla jego rozwoju była dopiero druga połowa XIX wieku, kiedy powstało Królestwo Włoch i konieczne było ujednolicenie języka na jego terenie w celu edukacji i przeprowadzenia rewolucji przemysłowej.

...pan style="font-size:10pt;">Obecnie ma on status języka urzędowego na terenie Włoch, Watykanu, San Marino, Szwajcarii, a także Istrii, regionu należącego do Chorwacji i Słowenii. Ma wielu zwolenników na całym świecie, a wszystko dzięki jego pięknemu, radosnemu brzmieniu. Jest uwielbiany przez artystów, a niektórzy uważają go nawet za jeden z najpiękniejszych języków świata. Dzięki szerokiej gamie książek do nauki włoskiego nauczysz się go w bardzo szybki i przystępny sposób. Co więcej, uznaje się go za jeden z prostszych języków, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które chciałyby nauczyć się nowego języka.

Książki do nauki języka włoskiego – dlaczego warto je zakupić?

Język włoski stwarza wiele nowych możliwości, o których warto w tym miejscu wspomnieć. Wiele osób podejmuje się jego nauki m.in. z powodów zawodowych lub naukowych. Jest niezwykle przydatny dla osób zajmujących się sztuką oraz modą i ściśle związany z tymi dziedzinami. Chociaż stanowi język urzędowy jedynie w kilku państwach, to jednak w wielu częściach globu posłużymy się nim wśród włoskich grup emigracyjnych, które znajdziemy m.in. w Argentynie, Australii czy Stanach Zjednoczonych. Książki do nauki włoskiego to zdecydowanie niezbędnik w sytuacji, kiedy chcemy nauczyć się tego melodyjnego języka. Podręczniki zawierające dużą ilość teorii oraz zasad konstrukcji słów i zdań pozwolą na podejście do nauki w sposób kompleksowy. Często zawierają one także utrwalające wiedzę ćwiczenia, które sprawią, że przyswajanie kolejnych treści i włoskich wyrazów będzie przebiegało błyskawicznie. Książki do nauki włoskiego dla początkujących są wyjątkowo przydatne, ponieważ samo rozpoczęcie nauki zwykle sprawia największy problem, a lekcje języka włoskiego w przystępnej formie pozwolą ten problem rozwiązać.

Najlepsza książka do nauki włoskiego

Jak znaleźć najlepszą książkę do nauki włoskiego? Dzięki naszej szerokiej ofercie nie jest to trudnym zadaniem – jesteśmy pewni, że u nas każdy znajdzie coś dla siebie. Książka do nauki języka włoskiego powinna być przede wszystkim dopasowana do użytkownika. W naszej ofercie znajdują się zarówno egzemplarze idealne dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Każda książka dopasowana jest do konkretnej grupy wiekowej, na co należy zwrócić uwagę w trakcie zakupu. Podczas wyboru idealnej książki do nauki włoskiego należy również wziąć pod uwagę poziom, jaki będzie najbardziej odpowiedni. Inaczej są bowiem skonstruowane książki do nauki włoskiego dla początkujących, a zupełnie inaczej dla osób, które wcześniej uczyły się już tego języka. Podręcznik zawierający same podstawy i wprowadzający dopiero w świat tego języka może okazać się zupełnie nieprzydatny dla osób, które chcą kontynuować naukę.

Książki do nauki włoskiego – dostępne możliwości

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę książek przeznaczonych do nauki języka włoskiego na różnych poziomach zaawansowania. Wśród nich znajdują się zarówno podręczniki, zawierające teorię, jak i materiały uzupełniające, dzięki którym można ćwiczyć słownictwo, gramatykę oraz kompetencje językowe. To jednak nie wszystko. Książki do nauki włoskiego dla początkujących, średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych to także wygodne słowniki, zarówno w wersji kompaktowej, jak i w postaci grubych tomów, w których znajdziemy każde interesujące nas słowo.

Ponadto w naszej księgarni dostępna jest literatura napisana w języku włoskim, która może być doskonałym sposobem na uzupełnienie procesu nauki. Osoby rozpoczynające przygodę z językiem włoskim nie muszą się jednak obawiać – bez problemu znajdą literaturę uproszczoną, która świetnie sprawdzi się jako książki do samodzielnej nauki języka włoskiego dla początkujących. Dla zaawansowanych mamy natomiast ciekawe egzemplarze literatury pięknej, która z pewnością pomoże szlifować język włoski.

Więcej
na stronę