Książki i literatura po francusku do nauki języka

Jest 379 produktów.

Stosuje się wiele technik nauki języków obcych. Zazwyczaj dają one różne efekty, w zależności od preferencji ucznia. Osoby o bardzo dobrym słuchu muzycznym będą świetnie przyswajać melodię języka, akcenty i wymowę. Wzrokowcom pomogą teksty, ćwiczenia, listy słówek. Każdy sposób jest dobry, aby przyswoić sobie podstawy języka obcego oraz bardziej zaawansowane słownictwo i złożone struktury gramatyczne.

Co jednak zrobić, kiedy język opanowaliśmy już na dobrym poziomie i chcemy rozwijać swoje umiejętności, posz...

...ści, poszerzać słownictwo, poznawać trudniejsze konstrukcje? Sprawdzonym sposobem są wyjazdy i kontakt z żywym językiem. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Istnieje za to kilka rozwiązań, które można zastosować w domu, bez poświęcania dużej ilości czasu i sporych nakładów finansowych. Doskonałym rozwiązaniem jest czytanie książek. Uczysz się języka francuskiego? Literatura francuska pomoże Ci rozwinąć umiejętności, a do tego dostarczy niebanalnej rozrywki.

Książki po francusku – kreatywny sposób na naukę języka

Czytanie książek w języku obcym to świetny sposób na doskonalenie jego znajomości, polecany osobom na zaawansowanym poziomie nauki. Warto zacząć od krótszych i prostszych form, aby po jakimś czasie swobodniej sięgać po te bardziej ambitne. Satysfakcja, jaką daje czytanie dłuższych tekstów, w tym literatury pięknej, w obcym języku, jest olbrzymia. Świadomość, że możesz przeczytać książkę w języku, który jeszcze kiedyś był dla Ciebie tajemnicą, jest bardzo budująca.

Ponadto książki po francusku dają możliwość obcowania z językiem, poszerzania słownictwa i oswajania się z jego rytmem niejako przy okazji. Przede wszystkim bowiem dostarczasz sobie radości obcowania z książką, a nauka pojawia się jako tło, dodatkowy efekt. Czytaj książki po francusku w domu, w pociągu, w tramwaju i daj się porwać pięknu języka literackiego.

Literatura francuska i nie tylko – bogaty wybór tytułów

W naszym sklepie internetowym znajdziesz bogaty wybór lektur w języku francuskim – od klasyki, przez dzieła współczesne, po lżejszą literaturę popularną. Z naszymi propozycjami możesz odkryć, jak brzmi literatura francuska w oryginale. Sięgnij po książki Marcela Prousta, Patricka Modiano, André Bretona, Gustawa Flauberta, Emila Zoli czy Jeana Paula Sartre’a i sprawdź, jaką satysfakcję daje poznawanie wielkich francuskich pisarzy bez posiłkowania się przekładem.

A może chcesz poznać francuskie tłumaczenia polskiej literatury? Przekonaj się, jak przełożone zostały książki Ryszarda Kapuścińskiego, Witolda Gombrowicza czy Olgi Tokarczuk na język Balzaca.

Doskonałym pomysłem będzie ponowna lektura lub nadrabianie zaległości z arcydzieł światowej literatury w połączeniu z nauką języka. Zwróć uwagę na słynne książki po francusku – Franz Kafka, Lew Tołstoj, Orhan Pamuk, a może Milan Kundera? Wybór jest naprawdę bogaty.

Nie brakuje także ciekawych propozycji z literatury popularnej. Doskonałym sposobem na pierwsze próby czytania w języku obcym mogą być kryminały, thrillery czy pozycje fantasy – w naszej ofercie znajdziesz książki po francusku autorstwa J.R.R. Tolkiena, Stephena Kinga, Robina Cooka czy Marka Krajewskiego. Dużym krokiem w kierunku doskonalenia znajomości języka będzie przestawienie się na czytanie nowości i innych interesujących Cię pozycji wyłącznie po francusku.

Znajdź swoje ulubione książki po francusku

Dobrym sposobem na rozpoczęcie przygody z czytanie książek w język obcym jest sięgnięcie po tytuł, który już znasz. Jeśli przeczytałeś już dane pozycje w języku polskim, znacznie łatwiej będzie Ci przebrnąć przez te same książki po francusku. Znajomość fabuły sprawi, że poczujesz większą przyjemność z lektury. Nie będziesz musiał intensywnie skupiać się na akcji, a zamiast tego swobodnie wczujesz się w rytm języka i – być może – wyczujesz różnicę w klimatach różnych przekładów. Porównywanie odmiennych wersji tego samego tekstu to również doskonała lekcja.

Literatura francuska w oryginale lub znane dzieła zagranicznych autorów przełożone na język francuski to doskonały sposób na połączenie rozrywki z nauką języka. Czytanie tekstów po francusku wzbogaci Twoje słownictwo, pozwoli oswoić się z językiem pisanym w dłuższych formach, a także – jak każda lektura – poszerzy Twoje horyzonty i dostarczy Ci nowych wrażeń i wzruszeń.

Więcej
na stronę