Książki do egzaminu maturalnego z języka francuskiego

Jest 7 produktów.

Dostępne w naszej ofercie zbiory zadań i pomoce naukowe pomogą w usystematyzowaniu wiedzy zdobytej na lekcjach, poszerzą słownictwo i zapoznają uczniów ze strukturą arkuszy maturalnych. Język francuski, obok angielskiego i niemieckiego, jest bardzo chętnie wybierany przez uczniów przystępujących do egzaminu dojrzałości. Zapraszamy do poznania pełnego asortymentu podręczników i repetytoriów dostępnych w wersji papierowej i w formie e-booka.

Przygotowanie do ...

...owanie do egzaminów językowych

„Zdam maturę” to zbiór zadań, które zostały przygotowane na podstawie wytycznych obowiązujących od 2023 roku. W naszym asortymencie można znaleźć podręczniki z ćwiczeniami z języka francuskiego na poziomie podstawowym. Układ ćwiczeń w repetytorium odpowiada 4-częściowej strukturze egzaminu maturalnego. Znajdują się w nim sekcje poświęcone rozumieniu ze słuchu i rozumieniu tekstów pisanych, pytania o struktury gramatyczne, a także propozycje wypowiedzi pisemnych. Wewnątrz zamieszczony został ponadto kod QR, za pomocą którego można uzyskać dostęp do przykładowych arkuszy pisemnego egzaminu maturalnego.

Sprawdź wersję elektroniczną

Podręcznik występuje również w formie e-booka, który poza wyżej wymienioną zawartością umożliwia m.in. robienie notatek i wykonywanie wydruków. W naszej księgarni internetowej można zaopatrzyć się także w starsze edycje podręczników do języka francuskiego, w których znajdują się przykładowe zadania maturalne na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W ofercie posiadamy też zestawy ćwiczeń przygotowujące do matury ustnej.

Leksyka

Uzupełnieniem zbioru zadań „Zdam maturę” jest repetytorium maturalne „S’amuser à reviser”, które polecamy zwłaszcza uczniom przystępującym do egzaminu z języka francuskiego na poziomie rozszerzonym. Zbiory ćwiczeń przeznaczone są dla uczniów na poziomie A2 i wyższym. Seria na poszerzy słownictwo poprzez skojarzenia i ćwiczenia kreatywne. Repetytorium dzieli się na 14 rozdziałów tematycznych odpowiadających zagadnieniom egzaminacyjnym.

Dostępne tu podręczniki, repetytoria maturalne i zbiory ćwiczeń z języka francuskiego dostępne są także w wersji interaktywnej na platformie Dzwonek.pl.

Więcej