Literatura piękna po francusku

Jest 304 produktów.

Czy wiedziałeś, że przed angielskim to właśnie język francuski był uważany za międzynarodowy środek komunikacji? Płynnie posługiwali się nim liczni przedstawiciele klas wyższych z krajów europejskich i nie tylko. Toteż właśnie w nim powstało wiele dzieł literatury pięknej, które do dzisiaj zaliczamy do absolutnych klasyków. Na wirtualnych półkach naszej internetowej księgarni umieściliśmy więc szeroki wybór pozycji napisanych w języku francusk...

...u francuskim. Nasi Klienci znajdą tu literaturę piękną, powieści dla dzieci i młodzieży, popularne tytuły współczesne, a także chętnie czytane książki kulinarne, słowniki z załączonymi nagraniami i wiele innych publikacji.


Literatura piękna francuska – pozycje, które każdy powinien znać

W asortymencie naszej księgarni internetowej znaleźć można dzieła autorstwa najważniejszych twórców, pochodzących z osiemnastego wieku. Na francuską literaturę oświecenia składają się liczne tytuły beletrystyczne i filozoficzne, które ukształtowały całą epokę. W księgarni Nowela znajdziemy więc na przykład rozważania Voltaire’a i Diderota. Piśmiennictwo dziewiętnastowieczne to zaś przede wszystkim klasyczne powieści pisarzy tej miary co Honoré de Balzac, Victor Hugo, Gustave Flaubert, Alexandre Dumas i innych mistrzów pióra. Oferujemy też cały szereg powieści autorstwa twórców z dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku. Znajdziesz tu takie nazwiska, jak Marcel Proust, Antoine de Saint-Exupéry, Éric Emmanuel Schmitt, Amélie Nothomb i wiele innych. To pozycje, w które z pewnością warto wyposażyć swoją domową biblioteczkę. Niewątpliwie przydadzą się zarówno studentom, jak i pasjonatom języków romańskich. Francja jest też krajem o pięknych tradycjach związanych z dramatem i teatrem. W naszym asortymencie znajdziesz więc najpopularniejsze dzieła Moliera.

Oferujemy też wybór powieści dla dzieci, wśród których króluje seria o Mikołajku.Powieści i dramaty przeniesione na język francuski

Dzieła literatury pięknej autorstwa największych mistrzów francuskiego pióra to jednak nie jedyne pozycje, jakie można znaleźć w tej sekcji naszej internetowej księgarni. W sprzedaży posiadamy również dramaty i powieści, których oryginalne wersje powstały w językach innych niż francuski. W naszej księgarni można więc zaopatrzyć się w tłumaczenia dzieł pochodzących z epoki starożytności, średniowiecza czy renesansu. „Illiada”, „Odyseja”, „Antygona”, czy „Boska komedia” to tylko kilka przykładów dostępnych tu tytułów.


Wśród zagranicznych twórców znajdziesz na przykład rosyjskie nazwiska, jak Aleksander Puszkin czy Michaił Bułhakow. Oferujemy też francuskie przekłady dzieł twórców wywodzących się z krajów anglojęzycznych , takich jak Arthur Conan Doyle, F. Scotta-Fitzgerald, Robert Stevenson. W ofercie nie mogło zabraknąć też dramatów autorstwa Williama Szekspira, przełożonych na język Prousta. Mamy również coś dla miłośników współczesnej literatury pięknej oraz popularnej, w tym powieści takich autorów jak Stephen King, J. R. R. Tolkien, John le Carré czy Terry Prattchet. W asortymencie znajdą się również polskie powieści i reportaże w przekładzie na francuski. Wśród autorów znajdziemy m. in. Olgę Tokarczuk, Witolda Gombrowicza, Ryszarda Kapuścińskiego czy też Marka Krajewskiego.


Jeśli chciałbyś poznać te dzieła literatury pięknej i popularnej w przekładzie na język francuski, serdecznie zapraszamy do zakupów w naszej księgarni internetowej.


Literatura piękna, którą warto znać

Uwadze naszych Klientów szczególnie polecamy klasyczne utwory literatury pięknej dawnej i współczesnej, zebrane w serii Classiques et Contemporains, a w niej takie tytuły, jak „Germinal”, „Ojciec Goriot”, „Nędznicy” czy „Niebezpieczne związki”. Z pewnością potrzebną pozycję znajdą tu zarówno studenci romanistyki, jak i osoby, które chcą uzupełnić swoją biblioteczkę dziełami wydanymi w oryginalnym języku.


Zamówienia w naszej księgarni internetowej można składać o każdej porze dnia i nocy. Paczkę wyślemy do Ciebie kurierem lub Pocztą Polską. Serdecznie zachęcamy też do sprawdzenia dostępnych utworów literatury pięknej napisanych w innych językach europejskich: hiszpańskim, portugalskim czy też włoskim.

Więcej
na stronę