Perfettamente! Seria podręczników do włoskiego do liceum i technikum

Jest 3 produktów.

Seria Perfettamente

Perfettamente! - seria podręczników do nauki języka włoskiego do liceum i technikum.

Innowacyjny kurs języka włoskiego wydany przez Wydawnictwo NOWELA, opracowany dla szkół ponadpodstawowych przez polskie Autorki. Podręcznik posiada wyjątkową strukturę zawierającą dwie komplementarne wobec siebie części: niebieską – glo...

...> – globalną, oraz czerwoną – analityczną. Zastosowana metoda wynika z wykorzystania rezultatów badań nad pracą ludzkiego mózgu w czasie nauki.

Dwa pierwsze tomy serii oznaczone jako części Perfettamente! PW 1a i Perfettamente! PW 1b, ujęte w wykazie podręczników zatwierdzonych przez MEiN pod numerami: 1047/1/2019 i 1047/2/2019, umożliwiają zrealizowanie podstawy programowej dla szkół ponadpodstawowych w wariantach III.2.0 (włoski nauczany od początku jako drugi nowożytny język obcy) i III.2 (włoski jako drugi nowożytny język obcy kontynuowany ze szkoły podstawowej), przy założeniu wymiaru co najmniej 2 godzin lekcyjnych w tygodniu (zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ramowych planów nauczania).

Kontynuację nauki na poziomie B1 zapewnia tom serii Perfettamente! PW 2a, który może być stosowany przez osoby przygotowujące się do matury z języka włoskiego. 

Mocne strony Perfettamente!:

  • podręcznik napisany specjalnie dla polskich uczniów;
  • wzmocnienie globalnego przetwarzania wiadomości i myślenia analitycznego dzięki dwuczęściowej budowie podręcznika;
  • czytelna i funkcjonalna struktura każdego rozdziału;
  • ciekawe i bardzo urozmaicone ćwiczenia, w tym ćwiczenia z wykorzystaniem kolorowych folii (dołączonych do podręcznika);
  • wykorzystanie kolorów – przypisanych elementom językowym – do wzmacniania skojarzeń i zapamiętywania;
  • możliwość pracy w różnym wymiarze godzin i indywidualnego podejścia do ucznia, dzięki licznym materiałom językowym o różnym stopniu trudności;
  • dwie gry planszowe dołączone do drugiej części serii;
  • na końcu podręcznika umieszczono aneks gramatyczny oraz słowniczek włosko-polski.

Zobacz FRAGMENT

Zobacz WEBINARIUM prezentujące serię z udziałem Autorek: WEBINARIUM PREZENTUJĄCE SERIĘ PERFETTAMENTE

Dla serii Perfettamente! Wydawnictwo Nowela przygotowało bogatą obudowę dydaktyczną, w tym plany dydaktyczne oraz rozkłady materiału (Librus), dostępną nieodpłatnie dla zalogowanych użytkowników w Bibliotece Nauczyciela pod linkiem:

 Biblioteka Nauczyciela na Portalu Romanisty. Serdecznie zapraszamy do założenia profilu!

W przypadku większych zamówień, uzgadnianych indywidualnie z naszymi doradcami metodycznymi, Wydawnictwo Nowela udziela rabatów znacznie korzystniejszych niż ten, który jest stosowany przy indywidualnych zakupach realizowanych poprzez nasz sklep internetowy. W związku z tym w razie zamiaru dokonania większych zakupów (dla grup/klas/szkół) zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub mailowego i składania zamówień za pośrednictwem naszych doradców metodycznych, których dane kontaktowe zamieszczamy poniżej:

mobile:    + 48 734 485 863

mobile:    + 48 882 434 312

e-mail:    doradcy@nowela.pl

e-mail:    szkoly@nowela.pl

Mamy nadzieję, że seria Perfettamente! spotka się z Państwa zainteresowaniem.

Seria Perfettamente!

KATALOG: Seria #Perfettamente!. Podręczniki do włoskiego do liceum i technikum.

Więcej