Uproszczone lektury francuskie

Jest 18 produktów.

Rozwiązywanie zadań w podręcznikach, wertowanie kartek słownika czy powtarzanie gramatycznych regułek to nie jedyny sposób na naukę języka obcego. Wiedzę o języku możemy czerpać również z dzieł literackich. Dzięki ofercie naszej internetowej księgarni możesz przyswoić sobie najważniejsze powieści z francuskiego kręgu kulturowego, nawet jeśli dopiero jesteś w trakcie nauki tego języka i nie mówisz w nim płynnie. Sprawdź, jakie pozycje przygotowali...

...zygotowaliśmy dla uczniów w każdym wieku.


Uproszone lektury z płytami CD

W naszej księgarni można zaopatrzyć się w książki o uproszczonej treści oraz zestawy książek z płytami CD, na których znajdują się nagrania tekstu. Te ostatnie przydają się więc nie tylko w nauce czytania po francusku – nagrania pomagają też w przyswojeniu sobie zasad wymowy słówek i pogłębianiu umiejętności rozumienia ze słuchu. W ofercie posiadamy wiele najpopularniejszych tytułów – od książek dla dzieci aż po klasykę literatury francuskiej. Sprawdź, czy mamy pozycję, której szukasz!


Dostosowane do Twojego etapu zaawansowania

Uproszczone lektury przygotowane zostały z myślą o osobach na różnych etapach nauki francuskiego. Przeglądaj więc dostępne pozycje w poszukiwaniu tych, które odpowiadają poziomowi Twojej znajomości języka: A1, A2, B1 i innych. Co ważne, w dostępnych tu książkach zastosowano klasyfikację zgodną z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego – możesz posłużyć się nim podczas wybierania tytułu. W pogłębianiu kompetencji językowych pomogą Ci też testy i ćwiczenia umieszczone na końcu książek, które sprawdzają znajomość lektury i podsumowują zdobyte umiejętności.


W nauce języków ważne jest jednak nie tylko poznawanie gramatyki i poszerzanie słownictwa. Równie dużą rolę odgrywa zaznajamianie się z kulturą kraju docelowego. W pozycjach dostępnych w naszej księgarni internetowej znajdziesz więc informacje nie tylko na temat lektury, lecz także kontekstu historyczno-literackiego, w jakim ona powstała. Pomoże Ci to bliżej poznać kulturę Francji.


Uproszczone lektury francuskie dla dzieci i młodzieży

Kompetencje językowe warto rozwijać od najmłodszych lat i nie inaczej jest z językiem francuskim. Z tego względu w asortymencie naszej księgarni znaleźć można pozycje przeznaczone już dla dzieci kilkuletnich, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką języka. W asortymencie znajdą się na przykład wybrane baśnie Charles’a Perraulta. Oferujemy również coś dla uczniów wyższych klas szkoły podstawowej – na przykład serię książek o Mikołajku. Znajdą się u nas pozycje, które można czytać w domu dla własnej przyjemności lub korzystać z nich podczas lekcji w szkole lub w grupie językowej. Ich lektura będzie dla dzieci nie tylko źródłem wiedzy o lingwistycznych zasadach – dostarczy też najmłodszym sporej dawki rozrywki.


Klasyka literatury francuskiej w uproszczonej wersji

W literackiej ofercie naszej księgarni internetowej znajdują się nie tylko powieści dla dzieci i młodzieży . We Francji powstało wiele ważnych dzieł literackich, które warto przeczytać w ich oryginalnym języku. Pośród tytułów dostępnych w księgarni internetowej Noweli znajdziesz na przykład „Nędzników”, „Trzech Muszkieterów” , „Hrabię Monte Christo” i wiele innych książek, które należą do kanonu literatury francuskiej. Wiele z nich znajdziemy na listach szkolnych lektur.


Najpopularniejsze lektury po francusku na wyciągnięcie ręki

Czytanie powieści w obcym języku jest o wiele mniej przyjemne, jeśli co chwilę musimy sprawdzać nieznane nam słówka i konstrukcje. Dzięki uproszczonym lekturom nie będzie to jednak problemem. Pod względem zaawansowania treść będzie dostosowana do Twoich umiejętności. Zachęcamy więc do przeglądania dostępnych lektur na różnych poziomach znajomości języka, przeznaczonych dla czytelników w wielu grupach wiekowych. Pośród nich z pewnością znajdzie się tytuł, którego poszukujesz lub który Cię zaciekawi i pomoże w rozwijaniu umiejętności językowych.


Zapraszamy do składania zamówień w naszej internetowej księgarni językowej. Paczki dotrą do Ciebie szybko, w wybrany przez Ciebie sposób: kurierem lub Pocztą Polską.

Więcej
na stronę