#LaClasse A1+/A2. Język Francuski. Podręcznik. Liceum i Technikum. Część 2. MEN.

CZĘŚĆ 2 DO LICEUM I TECHNIKUM

997/2/2019

CLE International

126

9788365283511

Nowość

Status: Dostępny

Średnia ocen 
5/5   (1)
Cena internetowa:

54,50 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

X Informacja o cenach

Informacja o cenach ujawnianych przy towarach sprzedawanych w sklepie internetowym https://nowela.pl/:

 • Ceny towarów sprzedawanych w różnych kanałach sprzedaży mogą się między sobą różnić.
 • Cena internetowa ujawniana na stronie sklepu internetowego https://nowela.pl/ oznacza podstawową (regularną) cenę towaru ustaloną właśnie dla tego kanału sprzedaży tj. dla sklepu internetowego https://nowela.pl/. Cena internetowa jest często niższa od ceny katalogowej.
 • Cena katalogowa oznacza podstawową cenę detaliczną, często określaną także jako tzw. cena okładkowa lub cena sugerowana (zwykle ustalana przez wydawcę lub dystrybutora).
 • Informacje o najniższej cenie z ostatnich 30 dni przed obniżką ceny publikowane na stronie sklepu internetowego https://nowela.pl/ odnoszą się do obniżek ceny internetowej ujawnionej przy towarach sprzedawanych w tym kanale sprzedaży.

                    


#LaClasse A1+/A2 - Podręcznik do nauki języka francuskiego w liceum i technikum (Część 2), ujęty w wykazie podręczników zatwierdzonych przez MEiN pod numerem: 997/2/2019

Podręcznik dostosowany do poziomu uczniów klasy pierwszej 4-letnich szkół ponadpodstawowych, spełniający wszystkie założenia podstawy programowej.

 1. Dwa pierwsze tomy serii oznaczone jako części A1 i A1+/A2, ujęte w wykazie podręczników zatwierdzonych przez MEiN pod numerami: 997/1/2019 i 997/1/2019, umożliwiają zrealizowanie podstawy programowej dla szkół ponadpodstawowych w wariantach III.2.0 (francuski nauczany od początku jako drugi nowożytny język obcy) i III.2 (francuski jako drugi nowożytny język obcy kontynuowany ze szkoły podstawowej), przy założeniu wymiaru co najmniej 2 godzin lekcyjnych w tygodniu (zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ramowych planów nauczania).

 2. W ramach obudowy dydaktycznej do #LaClasse A1 i #LaClasse A1+/A2 przygotowaliśmy podstawowy plan dydaktyczny i rozkład materiału (dla wariantów PP III.2.0 i III.2.), pokrywający 4 lata nauki w liceum, w ramach którego każdy tom jest rozplanowany na 120 godzin, przy szacowanych 60 godzinach lekcyjnych na rok szkolny.

 3. Oznacza to, że dla zrealizowania podstawy programowej w pełnym czteroletnim cyklu nauki w liceum wystarczający będzie zakup dwóch podręczników, co wydaje się propozycją atrakcyjną pod względem ekonomicznym. Uzupełnieniem materiału będą międzynarodowe zestawy ćwiczeń A1 i A2.

 4. Jako alternatywę przygotowaliśmy również plan dydaktyczny i rozkład materiału zakładający pracę z #LaClasse A1 i #LaClasse A1+/A2 odpowiednio w pierwszej i drugiej klasie a następnie kontynuowanie nauki z wykorzystaniem #LaClasse B1 w trzeciej i czwartej klasie.

Podręcznik #LaClasse został opracowany przez wydawnictwo CLE International natomiast polską adaptację tej serii przygotowało i wydało Wydawnictwo Nowela.

Mocne strony serii #LaClasse:

 1. polecenia w języku polskim w dwóch pierwszych tomach podręcznika,
 2. nagrania MP3 do podręcznika udostępnione do odtwarzania lub pobrania na dowolne urządzenie (w tym smartfony i tablety) bezpośrednio ze strony nowela.pl, m.in. za pomocą kodu QR - sprawdź zakładki "pobierz nagrania" na tej stronie;
 3. komentarze gramatyczne w lekcji oraz aneks gramatyczny w języku polskim,
 4. słowniczek francusko-polski,
 5. czytelna, przejrzysta struktura, każda lekcja umieszczona na dwóch sąsiednich stronach,
 6. spiralnie uporządkowany materiał pozwalający na pełną realizację nowej podstawy programowej,
 7. podejście nastawione na działanie oraz komunikację, koncentrujące się na zadaniach pozwalające na równoczesne rozwijanie wszystkich kompetencji językowych,
 8. skuteczny trening aktywnej komunikacji,
 9. systematyczne powtarzanie i utrwalanie materiału,
 10. funkcjonalna i estetyczna szata graficzna,
 11. ciekawe zadania, aktualne i praktyczne tematy w każdym rozdziale  (moda, tatuaże, portale społecznościowe, inteligentne urządzenia…).

Obudowa dydaktyczna dostępna w Bibliotece nauczyciela pod tym adresem: https://biblioteka.portalromanisty.pl/podreczniki    

W przypadku większych zamówień, uzgadnianych indywidualnie z naszymi doradcami metodycznymi, Wydawnictwo Nowela udziela rabatów znacznie korzystniejszych niż ten, który jest stosowany przy indywidualnych zakupach realizowanych poprzez nasz sklep internetowy. W związku z tym w razie zamiaru dokonania większych zakupów (dla grup/klas/szkół) zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub mailowego i składania zamówień za pośrednictwem naszych doradców metodycznych, których dane kontaktowe zamieszczamy poniżej:

mobile:    + 48 734 485 863

mobile:    + 48 882 434 312

e-mail:    doradcy@nowela.pl

e-mail:    szkoly@nowela.pl

Mamy nadzieję, że seria #LaClasse spotka się z Państwa zainteresowaniem.Korzystaj z dodatkowych funkcji w Bibliotece Audio:
- słuchaj,
- pobieraj,
- udostępniaj,
na dowolnym urządzeniu.

Życzymy przyjemnej nauki.

  Biblioteka Audio Nowela - Pobierz nagrania  

Ocena:  

#LaClasse A1+/A2. - Polecam wszystkim!

#LaClasse A1+/A2. to dobry podręcznik do nauki języka francuskiego. Nagrania mp3 do podręcznika są doskonałym uzupełnieniem materiałów dydaktycznych do serii #LaClasse. Teraz są dostępne w wersji na tablety i smartfony co bardzo ułatwia pracę z nimi. Podręcznik posiada bogatą obudowę metodyczną i wsparcie Wydawnictwa Nowela. Dostęp do przewodnika metodycznego w wersji on-line można uzyskać na stronie Wydawnictwa co jest bardzo pomocne. Polecam wszystkim!

  Napisz swoją opinię !

  Produkty powiązane

  Katalog: #LaClasse A1+/A2. Język Francuski. Podręcznik. Liceum i Technikum. Część 2. MEN.