Wydawcy

Arte - Vita e opere, Brevi graphic novel, Attivita B1-B2

Edilingua

80

9791259801241

włoski

B1-B2

9791259801241

Nowość

Status: Niedostępny

Średnia ocen 
0/5   (0)
cena detaliczna:

49,50 zł

cena internetowa:

39,60 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Pierwsza pozycja z serii innowacyjnych książek dla uczących się języka włoskiego na poziomie średnio zaawansowanym, która przedstawia sylwetki czterech wybitnych włoskich artystów poprzez ciekawe, rzetelnie przygotowane artykuły oraz oryginalne komiksy. Zastosowane nowoczesne formy przywracają do życia słynne osobowości świata sztuki i zachęcają uczniów do nauki języka włoskiego.

"Arte" przedstawia uczącym się genialnego Leonarda Da Vinci, mistrza Michała Anioła, ekscentrycznego Caravaggia oraz pełnego pasji Berniniego.

Biografia przedstawia pokrótce wydarzenia z życia i najważniejsze dzieła artysty wraz z krótkim wprowadzeniem kulturalno-historycznym do epoki, w której tworzył. Język narracji jest prosty i przejrzysty, aby wspomóc uczących się w samodzielnym poszerzaniu wiedzy na temat artystów i ich arcydzieł. Natomiast kolorowy komiks, stworzony przez znanych grafików, przedstawia moment lub wydarzenie z życia artysty, które zainspirowało go do tworzenia.

Wybór ćwiczeń został opracowany we współpracy z Uniwersytetem dla obcokrajowców w Sienie. Oferuje on uczniom możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach takich jak: słownictwo, czytanie ze zrozumieniem, pisanie. Klucz odpowiedzi do ćwiczeń znajduje się na końcu podręcznika, czyniąc z książki narzędzie idealne do samodzielnej nauki.


Produkty powiązane

Katalog: Arte - Vita e opere, Brevi graphic novel, Attivita B1-B2