Collana Italiani: personaggi che il mondo ci invidia - Dante Alighieri

Edilingua

76

9791259801265

9791259801265

Nowość

Status: Niedostępny

Średnia ocen 
0/5   (0)


Cena internetowa:

38,20 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

X Informacja o cenach

Informacja o cenach ujawnianych przy towarach sprzedawanych w sklepie internetowym https://nowela.pl/:

  • Ceny towarów sprzedawanych w różnych kanałach sprzedaży mogą się między sobą różnić.
  • Cena internetowa ujawniana na stronie sklepu internetowego https://nowela.pl/ oznacza podstawową (regularną) cenę towaru ustaloną właśnie dla tego kanału sprzedaży tj. dla sklepu internetowego https://nowela.pl/. Cena internetowa jest często niższa od ceny katalogowej.
  • Cena katalogowa oznacza podstawową cenę detaliczną, często określaną także jako tzw. cena okładkowa lub cena sugerowana (zwykle ustalana przez wydawcę lub dystrybutora).
  • Informacje o najniższej cenie z ostatnich 30 dni przed obniżką ceny publikowane na stronie sklepu internetowego https://nowela.pl/ odnoszą się do obniżek ceny internetowej ujawnionej przy towarach sprzedawanych w tym kanale sprzedaży.

"Vita e opere, Brevi graphic novel, Attività".
Druga z serii nowatorskich książek dla uczących się języka włoskiego na poziomie średnio zaawansowanym (poziom B1-B2). Seria przedstawia niektóre z najważniejszych włoskich ikon kultury nie tylko poprzez ciekawe, pouczające artykuły i zdjęcia, ale także poprzez oryginalne krótkie opowiadania w formie powieści graficznej, ożywiając te słynne osobistości w nowy i wciągający dla studentów języka włoskiego sposób.

"Dante" to tom monograficzny poświęcony w całości wielkiemu włoskiemu poecie. Książka ta ma nieco wyższy poziom (B1+/B2) niż pozostałe książki z serii, ponieważ teksty są nieco bardziej złożone, zarówno pod względem treści, jak i słownictwa. Mimo że od śmierci Dantego minęło 700 lat, jego aktualność jest dziś imponująca.

Krótka biografia przedstawia życie i twórczość poety, wraz z krótkimi szczegółami kulturowymi dotyczącymi okresu historycznego oraz ówczesnych trendów literackich i artystycznych. Język jest utrzymany tak jasno i prosto, jak to tylko możliwe, aby pomóc uczniom pogłębić zrozumienie głównych założeń Dantego i jego najważniejszych dzieł.

Kolorowa powieść graficzna, specjalnie stworzona przez uznanych ilustratorów, przedstawia następnie aspekty życia Dantego lub związane z jego dziełami.

Ostatnia sekcja ćwiczeń na zrozumienie, stworzona we współpracy z Uniwersytetem dla Obcokrajowców w Sienie, oferuje studentom możliwość prześledzenia tego, co przeczytali i dalszego rozwoju słownictwa, umiejętności czytania i pisania. Odpowiedzi do ćwiczeń znajdują się z tyłu książki, co czyni ją idealną do samodzielnej nauki.

Podgląd przykładowych stron


Produkty powiązane

Katalog: Collana Italiani: personaggi che il mondo ci invidia - Dante Alighieri