Wydawcy

Invito a teatro

Edilingua

9789606632303

Nowość

Status: Ostatnie egzemplarze

Średnia ocen 
0/5   (0)
cena detaliczna:

90,50 zł

cena internetowa:

54,30 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Invito a teatro to zbiór tekstów i opowiadań dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych uczących się języka włoskiego (poziom B2-C1 według Europejskiego systemu opisu kształcenia językowego.

Książka składa się z dwóch części:

        Część A, to pięć rozdziałów opowiadających o teatrze włoskim. Poruszono w nim również takie wątki jak teatr lalek czy historię marionetek sycylijskich.

       
        Część B to również pięć rozdziałów, w którym przedstawiono najważniejszych włoskich komediopisarzy i dramatopisarzy osiemnastego (Goldoni), dziewiętnastego (Verga i Praga) i dwudziestego wieku (Pirandello i De Filippo).

Język jest barwny i żywy, a czasami pojawiają się w nim również wyrażenia potoczne i o zabarwieniu regionalnym, pozwalające poznać również jego inne oblicza, a tym samym urozmaicające naukę.

W tekstach zwrócono uwagę na trudniejsze słownictwo. Wyjaśnienia poszczególnych wyrazów i zwrotów znajdziemy w słowniczku i liście wyrażeń mających swe źródło w dialektach języka włoskiego.

Opracowano również całą gamę ćwiczeń pomagających rozwijać kompetencje rozumienia tekstu pisanego, redagowanie wypowiedzi ustnej i pisemnej, a także poszerzać słownictwo.

Produkty powiązane

Katalog: Invito a teatro