Frecuencias A2.1 Parte 1 Podręcznik do hiszpańskiego. Młodzież liceum i technikum. Dorośli.Szkoły językowe.

Klasa 3 Liceum i Technikum

Editorial Edinumen

9788491795407

Nowość

Status: Dostępny

Średnia ocen 
0/5   (0)
Cena internetowa:

68,80 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

X Informacja o cenach

Informacja o cenach ujawnianych przy towarach sprzedawanych w sklepie internetowym https://nowela.pl/:

 • Ceny towarów sprzedawanych w różnych kanałach sprzedaży mogą się między sobą różnić.
 • Cena internetowa ujawniana na stronie sklepu internetowego https://nowela.pl/ oznacza podstawową (regularną) cenę towaru ustaloną właśnie dla tego kanału sprzedaży tj. dla sklepu internetowego https://nowela.pl/. Cena internetowa jest często niższa od ceny katalogowej.
 • Cena katalogowa oznacza podstawową cenę detaliczną, często określaną także jako tzw. cena okładkowa lub cena sugerowana (zwykle ustalana przez wydawcę lub dystrybutora).
 • Informacje o najniższej cenie z ostatnich 30 dni przed obniżką ceny publikowane na stronie sklepu internetowego https://nowela.pl/ odnoszą się do obniżek ceny internetowej ujawnionej przy towarach sprzedawanych w tym kanale sprzedaży.


Podręcznik do nauki języka hiszpańskiego Frecuencias A2 Parte 1 (A2.1) dla młodzieży w szkołach ponadpodstawowych (3 klasa liceum lub technikum) oraz dla dorosłych


Frecuencias A2.1

Podręcznik odpowiadający poziomowi A2.1., przeznaczony dla uczniów 3 klasy liceum oraz technikum, jako kontynuacja poziomów Frecuencias A1.1 (MEN 1066/1/2019/) i A1.2 (MEN 1066/2/2019/) oraz dla młodzieży i dorosłych uczących się hiszpańskiego na studiach i w szkołach językowych.

 1. Frecuencias to innowacyjny kurs języka hiszpańskiego skierowany do młodzieży, obejmujący poziomy od A1 do B1, który jest zgodny z podstawą programową obowiązującą od 2018 roku. Podręczniki Frecuencias zostały opracowane przez wydawnictwo Edinumen we współpracy z RAE (Real Academia Española), natomiast polską adaptację dwóch pierwszych części przygotowało Wydawnictwo Nowela.

 2. Części Serii Frecuencias dedykowane do nauki w poszczególnych klasach liceum/technikum, oznaczone jako: Frecuencias A1.1, Frecuencias A1.2, Frecuencias A2.1 oraz Frecuencias A2.2, zapewniają realizację podstawy programowej („PP”) w wariancie III.2.0 (hiszpański nauczany od początku jako 2 nowożytny język obcy) i III.2 (hiszpański jako 2 nowożytny język obcy kontynuowany ze szkoły podstawowej), przy założeniu wymiaru co najmniej 2 godzin lekcyjnych w tygodniu (zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ramowych planów nauczania). Kontynuację nauki na poziomie B1 zapewnia część serii oznaczona jako Frecuencias B1 (dostępna również w w wersji podzielonej na dwie części B1.1 i B.1.2).

 3. Frecuencias A1.1 i Frecuencias A1.2 (polskie adaptacje), zostały ujęte w wykazie podręczników zatwierdzonych przez MEiN pod numerami: 1066/1/2019/ i 997/2/2019/, natomiast części Frecuencias A2.1 oraz Frecuencias A2.2, jako wersje międzynarodowe, stanowią tzw. materiał edukacyjny w rozumieniu art. 3 pkt 24 ustawy o systemie oświaty i są z powodzeniem stosowane przez nauczycieli w klasach 3 i 4 liceum, zgodnie z art. 22aa ustawy o systemie oświaty.

 4. Podręcznik zawiera rozdziały 1-5 podzielone na 8 części, z których każda skupia się na określonym celu:wstęp do rozdziału,
  • wykorzystanie wcześniejszej wiedzy uczniów na dany temat,
  • wprowadzenie słownictwa i ćwiczenia na ich przyswojenie,
  • wprowadzenie zasad gramatyki wraz z ćwiczeniami,
  • zorientowanie na komunikację przez praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy w celu rozwijania czterech umiejętności językowych,
  • omówienie treści kulturowych świata hiszpańskojęzycznego,
  • prezentacja tematów z każdego rozdziału w kontekście rzeczywistym i codziennym przez ćwiczenia wideo z serii Hostal Babel,
  • podsumowanie nauki.
  • Do podręcznika dołączono dodatek dotyczący wymowy i ortografii, a także praktyczne karty do pracy nad komponentem fonetycznym i ortograficznym, które mogą być prezentowane w klasie według specyficznych potrzeb każdej grupy.
  • Ponadto, książka zawiera liczne, rzeczywiste przykłady zaczerpnięte ze zbioru Hiszpańskiej Akademii Królewskiej (RAE), które, zgodnie z treścią poszczególnych rozdziałów, ilustrują leksykalne, gramatyczne i komunikacyjne warianty.
Dla serii Frecuencias Wydawnictwo Nowela przygotowało bogatą obudowę dydaktyczną, w tym plany dydaktyczne oraz rozkłady materiału (Librus), dostępną nieodpłatnie dla zalogowanych użytkowników w Bibliotece Nauczyciela pod linkiem:

 Biblioteka Nauczyciela na Portalu Romanisty. Serdecznie zapraszamy do założenia profilu!

W przypadku większych zamówień, uzgadnianych indywidualnie z naszymi doradcami metodycznymi, Wydawnictwo Nowela udziela rabatów znacznie korzystniejszych niż ten, który jest stosowany przy indywidualnych zakupach realizowanych poprzez nasz sklep internetowy. W związku z tym w razie zamiaru dokonania większych zakupów (dla grup/klas/szkół) zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub mailowego i składania zamówień za pośrednictwem naszych doradców metodycznych, których dane kontaktowe zamieszczamy poniżej:

mobile:    + 48 734 485 863

mobile:    + 48 882 434 312

e-mail:    doradcy@nowela.pl

e-mail:    szkoly@nowela.pl

Mamy nadzieję, że seria Frecuencias spotka się z Państwa zainteresowaniem.Produkty powiązane

Katalog: Frecuencias A2.1 Parte 1 Podręcznik do hiszpańskiego. Młodzież liceum i technikum....