x

Masz pytania?

Skontaktuj się z naszym działem obsługi!

+48 61 670 66 92

zamowienia@nowela.pl

Infolinia czynna od
Poniedziałku do Piątku
w godzinach 8:00 - 16:00

Kategorie

Wydawcy

Saga des Cazalet Tome 2: A rude epreuve

Gallimard

608

2020

9782710388531

Nowy produkt

Status: Dostępny

cena detaliczna:
144,00 zł
cena internetowa:

122,40 zł

Wrzesień 1939 roku. Zebrana w Home Place rodzina Cazalet dowiaduje się o przystąpieniu Anglii do wojny po inwazji na Polskę. Londyńskie domy zamykają się jeden po drugim, a ich mieszkańcy szukają schronienia w Sussex, gdzie niepokój każdego z nich - rodzica, dziecka czy służącego - regularnie przerywają niemieckie naloty.

Polly, której rodzice zatapiają się w nieznośnym milczeniu, zwraca się ku pacyfistycznym przemówieniom Christophera i do słuchającego ucha panny Milliment. Clary, jej najlepsza przyjaciółka, przygląda się częściom swojego życia zapisanego w notatnikach i opracowuje tysiące scenariuszy, by wyjaśnić ciszę jej ojca Ruperta, który zaginął na francuskim wybrzeżu. Czy zostałby szpiegiem u boku generała de Gaulle’a? Zoë, jego żona, niedawno urodziła Juliet, która być może nigdy nie pozna swojego taty. Zafascynowane, dwie nastolatki obserwują także ich osiemnastoletnią kuzynkę, która debiutuje w złowrogim, prowincjonalnym teatrze, pali i nosi spodnie ku rozczarowaniu rodziny.

W drugim tomie sagi Cazalet, À rude épreuve, Elizabeth Jane Howard podejmuje historie z życia postaci i odkrywa ich najgłębsze sekrety, gdy Anglia znosi ciężar przerażającego światowego konfliktu.

Podgląd przykładowych stron
Produkty powiązane