x

Masz pytania?

Skontaktuj się z naszym działem obsługi!

+48 61 670 66 92

zamowienia@nowela.pl

Infolinia czynna od
Poniedziałku do Piątku
w godzinach 8:00 - 16:00

Kategorie

Wydawcy

Język kluczem do kraju podręcznik do nauki języka polskiego C1/C2

Nowela

364

1

2018

978-83-652-8344-3

9788365283443

NOWOŚĆ 2018!
cena detaliczna:
49,50 zł
cena internetowa:

39,60 zł

Nowy produkt

Status: Dostępny

Opis

Język kluczem do kraju to podręcznik dla obcokrajowców chcących gruntownie oraz wszechstronnie poznać język polski na najwyższych poziomach kompetencji językowej,
a także lepiej poznać polską kulturę i życie w Polsce.

- Różnorodne, starannie dobrane, inspirujące teksty prasowe, literackie i satyryczne, dokumenty i pisma urzędowe, skecze kabaretowe, prezentacje zdjęć i projektów artystycznych, piosenki pomagające zapoznać się ze słownictwem z różnych dziedzin
i zagadnień, w tym słownictwem literackim i potocznym.

- Liczne ćwiczenia różnego typu pozwalające nie tylko wzbogacić zasób słownictwa (leksyki i frazeologii), ale również wyćwiczyć różne formy wypowiedzi, w tymformułowania pism urzędowych.

- Ćwiczenia gramatyczne dotyczące zagadnień sprawiających trudności na poziomie zaawansowanym wraz z przejrzystym omówieniem teorii.

- Zadania indywidualne i zespołowe, gry i zabawy językowe.

- Tematy dyskusji i wypracowań.

- Klucz do ćwiczeń pozwalający na samodzielne korzystanie z podręcznika.

 

- Możliwość wykorzystania ćwiczeń leksykalnych, frazeologicznych i gramatycznych także na zajęciach z kultury języka polskiego i poprawności językowej z polskimi uczniami szkół średnich oraz studentami.

 

 Autorka : Elżbieta Zarych – doktor nauk humanistycznych, polonistka, komparatystka, tłumaczka literatury, redaktorka i recenzentka.

Prowadzi zajęcia m.in. z języka i kultury polskiej ze stypendystami Erasmusa i programów pokrewnych w Centrum Kultury i Języka Polskiego w Świecie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Autorka licznych książek i rozpraw poświęconych literaturze polskiej i porównawczej oraz zagadnieniom językowym i poprawnościowym, a także pozycji edukacyjnych, leksykonów i słowników.

Autorka podręczników: Przejdź na wyższy poziom. Podręcznik do nauki języka polskiego dla obcokrajowców, poziom: B2/C1 (2014) oraz Ortografia polska
w ćwiczeniach dla obcokrajowców
(2016).

Produkty powiązane