Wydawcy

Bescherelle 1 Conjugaison

Hatier

256

978-2-218-95198-6

Collectif

9782218951985

Nowość

Status: Ostatnie egzemplarze

Średnia ocen 
0/5   (0)
cena detaliczna:
33,60 zł
cena internetowa:

28,56 zł

Bescherelle La Conjugaison pour tous jest podstawowym narzędziem pracy z francuską koniugacją. Książka składa się z trzech uzupełniających się części, które podają wszystkie potrzebne informacje dotyczące poprawnej pisowni i odmiany czasowników.

Tabele koniugacji
Każdemu ze 104 modelowych czasowników odpowiada przejrzysta tabela z formami prostymi i złożonymi w stronie czynnej. Wyszczególniono również cechy charakterystyczne koniugacji danego czasownika i sąsiednich czasowników, które odmieniają się w ten sam sposób.

Zasady koniugacji i zgodności
Ta część pokazuje, że koniugacja i zgodność czasowników francuskich spełniają kilka prostych zasad i pokazuje sposoby rozumowania dotyczące końcówek czasowników.

Spis czasowników
Do każdego czasownika przypisano objaśnienia na temat jego budowy oraz odniesienie do jednej ze 104 tabel, co pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości. Spis w tym wydaniu zawiera wszystkie czasowniki współczesnego języka francuskiego, używane na co dzień lub bardziej wyszukane, z wyjątkiem tych bardzo specjalistycznych. Uwzględnia czasowniki typowe dla Belgii, Kanady i francuskojęzycznej Afryki.

Produkty powiązane

Katalog: Bescherelle 1 Conjugaison