Wydawcy

Nasze życia wymyślone WERSJA CYFROWA Collection Nouvelle

produkt wirtualny
Nasze życie wymyślone WERSJA CYFROWA Collection Nouvelle

NOWE

480

1

978-83-67029-83-4

Adriana Celińska

Collection Nouvelle

TAK

480

2023

145 x 220 mm

9788367029971

Status: Na zamówienie

Średnia ocen 
0/5   (0)
  Pobierz instrukcje obsługi  

Po dokonaniu płatności otrzymasz link umożliwiający pobranie ze strony sklepu Nowela ebooka. Po zgodnym z zamówieniem dostarczeniu ebooka, wyłączona jest możliwość dokonania jego zwrotu.

Dziesiąta powieść w serii Collection Nouvelle.

cena detaliczna:
55,90 zł
cena internetowa:

53,11 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

O książce:

Wielowarstwowa opowieść o miłosnym trójkącie, poszukiwaniu tożsamości, marzeniach o lepszym życiu, cenie sukcesu, wszechobecnej przemocy w stosunkach społecznych i związkach. Współczesna komedia ludzka, której akcja rozgrywa się między Paryżem a Nowym Jorkiem.

Wydaje się, że Sam Tahar, a właściwie Samir Tahar, błyskotliwy prawnik z Nowego Jorku, ma wszystko: władzę, sławę, bogactwo, udane małżeństwo. Jednak swój sukces zbudował na kłamstwie. Gdy arabskie pochodzenie okazało się przeszkodą w karierze, zaczął podawać się za Żyda i „pożyczył” fakty z życia Samuela, przyjaciela ze studiów, a obecnie niespełnionego pisarza, który wegetuje na przedmieściach Paryża. Dwadzieścia lat wcześniej Samuel podjął próbę samobójczą i w ten sposób zatrzymał przy sobie zakochaną w Samirze Ninę. W połowie życia te trzy komety na nowo się spotykają i następuje wybuch…

Recenzje:

„Opowieść o uwodzeniu, która zasługuje na miejsce w antologii podbojów miłosnych.

Bernard Pivot, członek Akademii Goncourtów, LE JOURNAL DU DIMANCHE

„Powieść fantastycznie współczesna w sposobie badania stosunków klasowych XXI wieku.

LE POINT

„Książka rozbrzmiewa aktualnymi tematami, a właściwie to aktualne tematy rozbrzmiewają literaturą.

LE FIGARO

 

O autorze:

KARINE TUIL – francuska pisarka urodzona w 1972 roku, autorka nagradzanych oraz tłumaczonych na wiele języków powieści, z których kilka doczekało się adaptacji teatralnych i filmowych. Powieść „Nasze życia wymyślone” („L’Invention de nos vies”) dotarła do finału Nagrody Goncourtów, zebrała świetne recenzje i stała się międzynarodowym bestsellerem. Sztuka na jej podstawie w 2022 roku weszła do repertuaru paryskiego Atelier Théâtre Actuel.

O tłumaczu:

ADRIANA CELINSKA – tłumaczka i recenzentka literatury obcojęzycznej, redaktorka z wieloletnim doświadczeniem wydawniczym, absolwentka filologii romańskiej oraz etnologii i antropologii kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także Lettres Modernes Université Stendhal (Grenoble-III), członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. Pracowała w dziale praw brytyjskiego wydawnictwa Anova Books (Pavilion) z siedziba w Londynie, a następnie w krakowskich wydawnictwach (Otwarte i Znak). „Kwiaty z cukru” Antoine’a Lauraina w jej przekładzie zapoczątkowały serię Collection Nouvelle.


Produkty powiązane

Katalog: Nasze życia wymyślone WERSJA CYFROWA Collection Nouvelle