x

Masz pytania?

Skontaktuj się z naszym działem obsługi!

+48 61 670 66 92

zamowienia@nowela.pl

Infolinia czynna od
Poniedziałku do Piątku
w godzinach 8:00 - 16:00

Kategorie

Wydawcy

Comte de Monte-Cristo Collection Decouverte Niveau 3

9782090313680

cena detaliczna:
29,00 zł
cena internetowa:

23,20 zł

Nowy produkt

Status: Dostępny

Opis
Hrabia Monte Christo – Powieść Aleksandra Dumasa z 1844 roku, którą uważa się za najwybitniejsze dzieło w dorobku tego autora.
Tytułowy bohater powieści jest nadczłowiekiem, osobą o ponadprzeciętnej odporności psychicznej, działającą ponad normami społecznymi w tym ponad prawem (zgodnie z koncepcja F. Nietzschego).
Pisarz przelał na tytułową postać swoje marzenie o zostanie bajecznie bogatym i zdolnym do pomagania innym, oraz by siłą woli i determinacją być w stanie radzić sobie z przeciwnościami życia.
W treści utworu autor stara się odwzorować atmosferę paryskich wyższych sfer z okresu monarchii lipcowej w sposób jak najbardziej staranny i zgodny z realiami.
Powieść była największym czytelniczym i finansowym sukcesem Dumasa w całym jego dorobku, jednym z powodów, którego dopatrują się znawcy literatury, może być konstrukcja tytułowego bohatera.

Kolekcja "Découverte" to uproszczona francuska kolekcja do czytania, zawierająca historie przeznaczone dla nastolatków, ćwiczenia na zrozumienie i notatki wyjaśniające. Hrabia Monte Christo, słynna powieść Aleksandra Dumasa, to czytanie na poziomie 3, odpowiadające poziomowi średnio zaawansowanemu znajomości języka francuskiego.