Wydawcy

Chanel - l'enigme

Flammarion

192

83-62008-80-3

Isabelle Fiemeyer

9782081361676

Nowość

Status: Ostatnie egzemplarze

Średnia ocen 
0/5   (0)
cena detaliczna:

240,90 zł

cena internetowa:

120,45 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Życie i twórczość Coco Chanel mimo ponad dwóch dekad nadal są źródłem nieustającej fascynacji.
Ekspert Chanel, Isabelle Fiemeyer, ujawnia tajemnice, które otaczały osobę prywatną i publiczną, łącząc nowe badania z relacjami bliskich przyjaciół i krewnych Chanel, artystów, pisarzy, fotografów, reżyserów, aktorów, naukowców i tych, którzy pracowali z nią w Domu firmy Chanel.
Autorka starannie opisuje osobowość Chanel, a następnie stopniowo objaśnia każdą warstwę intryg otaczających wielkiego projektanta mody, aby ujawnić kobietę stojącą za zagadką. Jej życie naznaczone było cierpieniem wynikającym ze zniewag, nieobecnego ojca, porzucenia i śmierci, ale także z żywotnie pozytywnych sił - wyidealizowanego dzieciństwa, współpracy z największymi artystami świata i trwale hipnotycznej, choć inscenizowanej obecności.
Podczas gdy mit otaczający Chanel był wychwalany, utrwalany i modulowany przez niektórych, inni go przekręcali, obrażając i oczerniając projektanta.
Ten wspaniały i intrygujący tom, zawierający nowe rewelacje z życia Chanel, zdjęcia i materiały wcześniej niepublikowane, w tym nowe dokumenty z okresu wojny.


Produkty powiązane

Katalog: Chanel - l'enigme