x

Masz pytania?

Skontaktuj się z naszym działem obsługi!

+48 61 670 66 92

zamowienia@nowela.pl

Infolinia czynna od
Poniedziałku do Piątku
w godzinach 8:00 - 16:00

Kategorie

Wydawcy

Carnevale speciale / Il pupzaao di neve

Edilingua

9789606930423

cena detaliczna:
33,10 zł
cena internetowa:

26,48 zł

Nowy produkt

Status: Niedostępny

Opis
Raccontimmagini to seria lektur dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat, która może służyć jako materiał dodatkowy na początkowym etapie nauki języka włoskiego Składa się z 5 książeczek, odpowiadających poziomowi A1-A1+, zgodnie z ESOKJ. Każdy tom przedstawia dwie ilustrowane historie, uzupełnione o dział z ćwiczeniami i grami językowymi, angażującymi grupę i utrwalającymi słownictwo. Każda historia zawiera nowe słowa, wyrażenia i użyteczne zwroty, przydatne w komunikowaniu się w codziennych sytuacjach. Przewodnik metodyczny oraz ćwiczenia są dostępne na stronie wydawnictwa.

Un carnevale speciale / Il pupazzo di neve (A1+) to kolejny tom serii Raccontimmagini, odpowiadający poziomowi A1+ (zgodnie z ESOKJ). Pierwsza historia przedstawia przygody Antonia podczas balu przebierańców w szkole, na którym bawi się i tańczy ze swoimi przyjaciółmi. Dzieci przebrane są za zwierzęta afrykańskie, ale kostium Antonia jest wyjątkowy. W tej części książki przedstawione jest słownictwo, związane z karnawałem, zwierzętami, zamieszkującymi Afrykę, częściami garderoby i formami geometrycznymi.

Bohater drugiej historii, Saidi, jest troszkę smutny z powodu swojej choroby. Wygląda przez okno, wychodzące na ośnieżony ogród przed domem i widzi swojego przyjaciela, lepiącego bałwana, co wywołuje u niego uśmiech. W opowieści pojawia się słownictwo związane z częściami ciała, częściami garderoby zimowej, chorobą i złym samopoczuciem, sportami zimowymi, którego poznanie staje się pretekstem do nauki opisywania wyglądu zewnętrznego ludzi, opowiadania o pogodzie i wydarzeniach z przeszłości.
Produkty powiązane