x

Masz pytania?

Skontaktuj się z naszym działem obsługi!

+48 61 670 66 92

zamowienia@nowela.pl

Infolinia czynna od
Poniedziałku do Piątku
w godzinach 8:00 - 16:00

Kategorie

Wydawcy

Bon Usage 14e edition

De boeck

9782801114049

cena detaliczna:
265,00 zł
cena internetowa:

212,00 zł

Nowy produkt

Status: Niedostępny

Opis
Le Bon Usage to jedna z najlepszych i najszerzej opracowanych gramatyk języka francuskiego. Zyskała szerokie uznanie wśród publiczności oraz wysokiej klasy specjalistów, gramatyków i językoznawców. Jest ceniona z uwagi na traktowanie informacji w sposób solidny, poszerzanie i precyzowanie informacji z każdą kolejną edycją, umiarkowane osądy normatywne.

Premiera najnowszej, XIV edycji, opracowywanej na przestrzeni 10 lat przez zespół najwyższej klasy specjalistów, odbyła się we wrześniu 2007 roku. Ulepszone wydanie cechują przełomowe w historii tytułu innowacje:

Nowy, większy format (18,5 x 26 cm). Na jego wybór zdecydowano się z myślą o poprawieniu czytelności tekstu, a tym samym, polepszeniu komfortu korzystania z książki. Nowy układ graficzny zapewniający przejrzystość tekstu. Rozdzielenie głównych informacji od dodatkowych komentarzy eksponowanych na wydzielonym marginesie strony - przykłady, noty historyczne, bibliografie (5 800 komentarzy, posegregowanych oraz przyporządkowanych do poszczególnych paragrafów). Zamieszczenie w Internecie kompletnej wersji elektronicznej, dostępnej nieodpłatnie dla posiadaczy wersji książkowej XIV edycji. Łatwość nawigacji oraz funkcjonalność (możliwość dodawania własnych notek, zakreślanie wybranych paragrafów) zadowolą wszystkich użytkowników, doceniających korzystanie ze współczesnych mediów elektronicznych.

W gramatyce duży nacisk położono na bieżącą aktualizację przemian zachodzących we współczesnym języku francuskim. Nowa, XIV edycja została obszernie wzbogacona i zaktualizowana. Zawiera: 40 700 przykładów 2 500 autorów, z których dzieł zaczerpnięto cytaty (w tym autorzy współcześni, tacy jak Bernard-Henri Levy, Philippe Claudel, Amelie Nothomb) 10 200 odsyłaczy do innych tekstów i haseł zamieszczonych w książce
Produkty powiązane