x

Masz pytania?

Skontaktuj się z naszym działem obsługi!

+48 61 670 66 92

zamowienia@nowela.pl

Infolinia czynna od
Poniedziałku do Piątku
w godzinach 8:00 - 16:00

Kategorie

Wydawcy

Bescherelle Conjugaison Poche

Hatier

2007

978-2-218-95238-8

9782218952388

Bescherelle conjugaison poche zawiera dwie uzupełniające się części, dzięki którym można odnaleźć i prawidłowo zapisać formy wszystkich czasowników francuskich.

cena detaliczna:
26,60 zł
cena internetowa:

21,28 zł

Nowy produkt

Status: Niedostępny

Opis
Jaka jest organizacja tej książeczki?

Bescherelle conjugaison poche zawiera dwie uzupełniające się części, dzięki którym można odnaleźć i prawidłowo zapisać formy wszystkich czasowników francuskich:

1. Tablice koniugacyjne (ponumerowane od 1 do 104)

Każdemu z modelowych czasowników przyporządkowana jest jasno uporządkowana tabela, zawierająca komplet form prostych i złożonych w stronie czynnej.

Tabele z sześcioma czasownikami: être, avoir, aimer, être aimé, s’aimer, finir znajdują się na samym początku, ponieważ to one pozwalają na bezproblemową odmianę większości czasowników francuskich.

2. Spis czasowników

Do każdego z czasowników formie bezokolicznika zamieszczonych w spisie alfabetycznym podano wskazówki dotyczące ich konstrukcji. Odwołanie do jednej ze 104 tabel pozwala na szybkie rozwiązanie problemu z odmianą.

***

Jakie czasowniki znajdują się w Bescherelle?

Zbiór czasowników w tym wydaniu zbiera wszystkie czasowniki współczesnego języka francuskiego, używanych częściej i rzadziej, za wyjątkiem tych najbardziej wyspecjalizowanych, co daje łącznie 7 600 czasowników.

Pod uwagę wzięte zostały także czasowniki używane w Belgii, w Kanadzie i w Afryce frankofońskiej.

A nowa ortografia?

Reforma ortograficzna z 1990 r. proponuje warianty dla niektórych czasowników. Są one opatrzone dopiskiem N.ORT. w uwagach figurujących na dole tabel.

Odwiedź stronę www.bescherelle.com, gdzie znajdziesz quizy, dyktanda i gry dla miłośników języka francuskiego.

Produkty powiązane