Kategorie

Wydawcy

O firmie - Księgarnia Internetowa Nowela.pl

Nowela działa od 25 lat: wciąż spełniamy oczekiwania i reagujemy na potrzeby romanistów i wszystkich pasjonatów języków romańskich. Oferujemy najlepsze, najnowocześniejsze i najważniejsze publikacje do nauczania i samodzielnej nauki języka francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego i portugalskiego.
Prowadzimy działalność wydawniczą i dystrybucyjną, współpracując z wieloma europejskimi wydawnictwami. Jesteśmy do dyspozycji nauczycieli i dyrektorów szkół.

W siedzibie Noweli w Poznaniu przy ul. Junikowskiej 64 wykwalifikowani pracownicy działu zamówień i doradcy metodyczni służą Wam fachową radą i pomagają w doborze odpowiednich metod i materiałów dydaktycznych.

DZIAŁALNOŚĆ WYDAWNICZA:

Nasze doświadczenie i profesjonalizm doceniły czołowe europejskie wydawnictwa wyspecjalizowane w publikacjach językowych. Wspólnie z nimi opracowujemy polskie wersje najciekawszych podręczników, które sprawdzają się na polskim rynku edukacyjnym i wykorzystują najbardziej skuteczne metody nauczania języków obcych. Dzięki naszym staraniom z roku na rok poszerza się oferta podręczników do nauki języków romańskich, spełniających aktualne wymagania oświatowe i dopuszczonych do użytku szkolnego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Oprócz podręczników, przewodników metodycznych i kompendiów gramatycznych publikujemy także kursy do samodzielnej nauki języków obcych dla dzieci i dorosłych oraz stale powiększającą się serię rozmówek.

DZIAŁALNOŚĆ DYSTRYBUCYJNA:

Jesteśmy głównym importerem książek francuskich w Polsce. Mamy kilkuset odbiorców w kraju, w tym biblioteki, szkoły wszystkich typów, uczelnie wyższe, instytuty i szkoły językowe, a także tysiące odbiorców indywidualnych. Wiele wydawnictw francuskich, hiszpańskich i włoskich powierzyło nam wyłączność na dystrybucję swoich materiałów w Polsce.

Prowadzimy dystrybucję publikacji największych europejskich wydawnictw:

FRANCJA: CLE International, Hatier/Didier, Assimil, Le Robert, Presses Universitaires de Grenoble, De Boeck/Duculot, Larousse, Nathan, Gallimard, Hachette
HISZPANIA: Edinumen, Edelsa, SGEL, SM, Espasa, Santillana, Anaya, Difusion, Vox
WŁOCHY: EdiLingua, Mondadori Education, Alma Edizioni, Zanichelli, Edizioni Guerra
PORTUGALIA: Lidel, Porto

DZIAŁALNOŚĆ PROMOCYJNA:

Co roku prezentujemy swoją ofertę i spotykamy się z Wami podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. Organizujemy warsztaty i konferencje metodyczne dla nauczycieli języków romańskich w całym kraju.

Cieszymy się, że możemy Was wspierać i towarzyszyć Wam w pracy i rozwoju osobistym, a jednocześnie rozbudzać i pielęgnować pasję do nauki i nauczania języków romańskich!